Het Uitfestival Emmen pakt op zaterdag 12 september ’s avonds uit met een compleet vernieuwd concept. Geen groot centraal avondpodium op het Raadhuisplein, maar muziek, cabaret en jong talent verspreid over verschillende locaties in de binnenstad. Vanaf 18.30 uur verandert het centrum in een festivalroute langs cafés, restaurants en andere binnen en buitenlocaties. Met onder anderen Alain Clark, Tim Akkerman, Marlon Kicken en volop regionaal talent valt er op meerdere plekken tegelijk iets te ontdekken.

Het vernieuwde avondprogramma is onderdeel van het 10 jarig jubileum van het ATLAS Theater. Bezoekers hoeven niet op één plek te blijven staan, maar kunnen zelf hun avond samenstellen en van optreden naar optreden wandelen. Zo worden cultuur, horeca en de binnenstad nog nadrukkelijker met elkaar verbonden.

Alain Clark en Tim Akkerman
Een van de blikvangers van de avond is de feestelijke heropening van het vernieuwde ATLAS Restaurant. Tijdens het diner verzorgen Alain Clark en Tim Akkerman intieme optredens. Ook restaurant De Beren maakt deel uit van deze muzikale route. Beide artiesten treden tussen 18.30 en 20.00 uur op beide locaties op, waardoor bezoekers hen op verschillende plekken in de stad kunnen zien en horen.

Cabaret door de binnenstad
Vanaf 20.00 uur nemen Marlon Kicken, Bob Koomen en Berrit Campagnen het stokje over. Zij verzorgen optredens in het ATLAS Café, Café De Drie Paardjes en The Dinner Club. De cabaretiers rouleren gedurende de avond tussen de drie locaties. Bezoekers bepalen dus zelf waar ze aanschuiven en kunnen tijdens de avond meerdere optredens meepakken.

Jong talent verovert de horeca
Ook The Bake Shop is volop aanwezig tijdens het avondprogramma en brengt een nieuwe generatie muzikaal talent naar vier horecalocaties in het centrum. Bij Eetcafé Sfeer, Grand Café Plein, Feestcafé De Fuif en Bar Hop 1.6 staan onder meer Vliegtuig, NIK, Bliss en Bloom op het programma, aangevuld met andere veelbelovende acts uit de regio.

De hele binnenstad wordt festivalterrein
Met de nieuwe avondopzet kiest het Uitfestival bewust voor meer locaties, meer afwisseling en meer beweging door de stad. Waar het avondprogramma voorheen vooral draaide om één groot podium op het Raadhuisplein, wordt het festival nu verspreid over verschillende plekken binnen én buiten. Bezoekers kunnen hun eigen route bepalen, onderweg ergens binnenlopen, een optreden meepakken en daarna weer verder trekken.

Zo stopt het Uitfestival niet wanneer het dagprogramma eindigt, maar gaat de stad vanaf 18.30 uur juist een volgende fase in. Muziek, cabaret, horeca en lokaal talent komen samen in één festivalavond, midden in de binnenstad.

Het Uitfestival Emmen vindt plaats op zaterdag 12 september. Overdag presenteren culturele organisaties, verenigingen, makers en het korenfestival zich tussen 13.00 en 18.30 uur met optredens, workshops en activiteiten verspreid door de binnenstad. Het volledige programma wordt binnenkort bekendgemaakt via de website en socialmediakanalen van het Uitfestival.

Mis niks

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van het ATLAS Theater en ontvang alle info over voorstellingen, achtergronden en speciale aanbiedingen!